Articles

Lietuviams – pamokančios istorijos apie vaikų globą Švedijoje
Jolanta Miškinytė
Į Vilnių atvykusi Šiaurės šalių žmogaus teisių komiteto prezidentė Ruby Harrold-Claesson turi ką papasakoti apie tai, kaip užsienyje prižiūrimi iš tėvų atimti mažamečiai. Pas mus šios diskusijos kyla tik dabar, o šioje šalyje ir kaimyninėse valstybėse jau seniai apsispręsta, kad nebe tėvai, o valdžia sprendžia, kas geriausia vaikui.

lrytas.lt - 2014-02-19

Ruby Harrold-Claesson: Ir jums iki absurdų beliko žingsnis
Parengė Rūta Juknevičiūtė
Kai kurie Seimo nariai laukia nesulaukia, kada mūsų šalyje galės pritaikyti „gerąją“ skandinavų patirtį atiminėjant vaikus iš tėvų. Seime rengiamos naujos Vaiko teisių apsaugos įstatymo pataisos, kurios uždraustų bet kokį smurtą prieš vaikus. Iš Švedijos į Lietuvą atvykusi teisininkė, Šiaurės šalių žmogaus teisių komiteto prezidentė Rubi Harold-Kleson (Ruby Harrold-Claesson) perspėja, kad Lietuva jokiu būdu nesektų švedų pavyzdžiu. Kodėl? Nes jos šalyje vaikai atiminėjami dėl smulkmenų, o privačios globos įstaigos iš to daro verslą.
propatria.lt - 2014-02-20

Ruby Harrold-Claesson. Nejaugi išsivadavote iš komunizmo tam, kad įsileistumėte naują diktatūrą?
Į Vilnių atvykusi Šiaurės šalių žmogaus teisių komiteto prezidentė Ruby Harrold-Claesson turi ką papasakoti apie tai, kaip užsienyje prižiūrimi iš tėvų atimti mažamečiai. Pas mus šios diskusijos kyla tik dabar, o šioje šalyje ir kaimyninėse valstybėse jau seniai apsispręsta, kad nebe tėvai, o valdžia sprendžia, kas geriausia vaikui.
propatria.lt - 2014-02-20


VIDEOS

Conference - Child Protection System: Whether The State Will Take Over The Parental Role? (1 of 3)

 

Published on 2 May 2014

 

2014 International Conference in Vilnius "Child Protection System: Whether The State Will Take Over The Parental Role?" held on 20th of February 2014 in the Parliament of Lithuania.

 

PART 1: https://www.youtube.com/watch?v=Mv4a12Y6KUM
PART 2: https://www.youtube.com/watch?v=HR6B_H6jQCs
PART 3: https://www.youtube.com/watch?v=Mkqe9eSytE8

 

The conference was dedicated to share the experience, insights and expectations regarding child rights protection and state support for the family in the Nordic countries, Denmark, United Kingdom, Australia and Lithuania.

 

Organizers:
===========

 

Lithuanian Human Rights Association,
Lithuanian Parents Forum,
Western Lithuanian Parents Forum,
Youth association Pro Patria

 

Conference Chairman -- Vytautas Budnikas - Head of Lithuanian Human Rights Association

 

Speakers:
=========

 

Family is the Basis of Life for a Child. ISADD (Interventional Services for Autism and Development Delay) director from Australia Jura Tender, speaker Jurgita Račė, ISADD Lithuania director, educologists, family consultant, Lithuania parents forum member;

 

Experience of Nordic Countries. Ruby Harrold-Claesson, President at Nordic Committee for Human Rights Nordic Committee for Human Rights - NKMR/NCHR, Attorney;

Danmark experience. Søren Bernhard Lindegaard, Attorney, Odense, Danmark;

 

Great Britain experience. Florence Bellone, journalist from Belgium, 2011 y. winner of European Commission Lorenzo Natali journalism prize (title of the article Great Britain: The Stolen Children);

 

Family -- Immune System of the State. Vytautas Budnikas, Lithuanian Human Rights Association Head;

 

Deinstitutionalization of State Foster Home. Aušra Stančikienė, Charity fund Algojimas Founder and Head;

 

State Support for the Family. Kristina Paulikė, Western Lithuanian parents forum Head;

 

Proposed Amendments to the Law on Fundamentals of Protection of the Rights of the Child from parents perspective. Andrius Atas, psychologist, Lithuania parents forum member.

 

 

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=HR6B_H6jQCs

Powered by AIS